Související zápas

FK Pšovka Mělník
U15Mnichovohradišťský SK
4:2
pá 29. 3. 2024 10:00 @ Blahoslavova ul., Mělník, 1. A třída žáků U15 sk. B, 18. kolo

U15: začátek jara

TJ Pátek - FK PŠOVKA MĚLNÍK 1:1 (1:1), FK PŠOVKA MĚLNÍK – Mnichovohradišťský SK 4:2 (2:1)

Prvním zápasům jara předcházela intenzivní zimní příprava. Fyzickou a herní kondici jsme pilovali na venkovním hřišti, v tělocvičně, několika přáteláky, účastí v zimní lize (celkové druhé místo) a celé jsme to zakončili velmi vydařeným zimním soustředěním v Heřmanicích v Podještědí.

S vědomím, že kluci makali celou zimu a také s tím, že jasně vedeme naší soutěž, jsme vyrazili za soupeřem do Pátku. Respektive na jejich náhradní hřiště do Netřebic! Dorazili jsme v bojovné náladě a sebevědomě jsme nastoupili do zápasu. A to bylo všechno, protože jsme si mysleli, že je jasně porazíme a asi že se to udělá samo! Na tom příšerném hřišti (bezkonkurenčně nejhorší na kterém jsme kdy hráli) se nám prostě nedařilo držet míč pod kontrolou, ale hlavně jsme byli nedůrazní v osobních soubojích a tlaku na soupeřovu branku! Sice jsme šli z pokutového kopu už v osmé minutě do vedení, ale pak jsme se při zakončování trápili. Do toho se začalo kazit počasí a byl velmi silný vítr a to nám v našem výkonu tedy nepřidalo. Naopak soupeř, který neměl co ztratit, toho využil a z ojedinělé šance se mu po naší nečinnosti ve vápně podařilo vyrovnat! V druhém poločase jsme sice náš projev zlepšili a měli jsme na hřišti jasnou převahu, ale už jsme tu naši snahu nedokázali dotáhnou ke vstřelení branky!

Nakonec asi můžeme být rádi, že to skončilo remízou a poučíme se z toho do dalších zápasů!

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Ondřej Vlastník

Sestava: Oršulík (B), Kořenský, Rejzl, Walter, Vlastník (C), Tvrdík, Dostál, Sirůček, Bondarenko, Bentsa, Vihan, Vašek, Sebella, Frýdl, Januška, Plašil, Paděla

Naše góly: Vlastník⚽

_________________________________________________________________________________________________________

V druhém jarním zápase jsme doma přivítali hosty z Mnichova Hradiště, kteří byli na podzim jediní co nás obrali o body. Poučeni z nezdaru jak u nich tak z předchozího zápasu, vstoupili jsme do hry plně soustředěni a s tím, že chceme nejen vyhrát, ale předvést i dobrý a efektivní fotbal. Už ve třetí minutě jsme šli do vedení a měli jsme hru pod kontrolou. Šanci na ohrožení naší branky jsme soupeři dávali jen naší špatnou přihrávkou. Jedna taková vedle k protiútoku a přečíslení a došlo k vyrovnání. Škoda takových chyb, protože jinak jsme hráli zodpovědně a měli jsme jasnou převahu. Ve 27. minutě jsme perfektně zahráli roh a šli zase do vedení. Po přestávce naše převaha pokračovala a po dvou gólech v prvních  minutách, jsme už měli jasno, že tenhle soupeř už nás o body neobere! Škoda jen, že jsme si v posledních sekundách nechali dát tak laciný gól!

Celkově velmi povedený zápas, který nám ukázal, že když si plníme své povinnosti a soustředíme se na hru od začátku, ušetříme si spoustu nervů a trápení! :-)

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Ivan Bentsa

Sestava: Oršulík (B), Kořenský, Rejzl, Walter, Vlastník (C), Tvrdík, Dostál, Sirůček, Bondarenko, Bentsa, Vihan, Vašek, Paděla, Sebella, Plašil, Kettner

Naše góly: Vašek⚽, Vlastník⚽, Vihan⚽, Rejzl⚽