285_20240704_175206.jpg

U13: Ohlédnutí za sezónou 23/24

Mladší žáci mají za sebou velmi povedenou sezónu. Jaká byla?

Tým "A"

Vítězství v 1. A třídě U13, sk. B, v konkurenci dalších 13 týmů -> stvrzení postupu U15 do Krajského přeboru a hlavně velká a zasloužená radost. Dramatická soutěž až do posledního kola - skvělý podzim, kdy jsme ani jednou neprohráli; březnový odchod našich opor Lukyho a Sochyho do FKMB; výsledkové trápení na začátku jara a následně osmizápasová šňůra vítezství na cestě za titulem, čemuž pomohlo i nalezení staronového hroťáka v podobě Máry Hřebce.

Herní projev byl trochu nestálý a vzhledem k užšímu kádru na jarní část závisel i na tom, v jaké sestavě jsme se sešli. Mnoho herně povedených zápasů, kdy jsme soupeře přehrávali, ale i pár těch, kdy jsme to "ukopali na morál" - zejména v Kutné Hoře a v Bousově. Právě týmový duch, emoce a velká touha vyhrávat bylo něco, v čem jsme byli v naší soutěži nejlepší.

Co se týče fotbalových dovedností, pozoruju výrazné zlepšení v taktice - už to vypadá jako fotbal, kde máme nějaké plány, varianty a celkovou organizaci hry. Dovednosti postupně zlepšujeme v tréninkách, z těch nových se v zápasech objevovalo více přenášení hry na křídla pomocí křižného míče.

Tým "B"

5. místo z 15 účastníků okresního přeboru mladších žáků. Na jaře jsme byli zařazeni do finálové skupiny o 1. - 7. místo, kde nás čekalo mnoho těžkých zápasů. Jsem rád, že jsme se s tím zvládli poprat statečně a i proti vyspělejším soupeřům předváděli nebojácné výkony (kaňkou byly pasáže, kdy jsme vypadli ze zápasu a inkasovali několik gólů v rychlém sledu). Myslím, že B tým splnil účel, tj. poskytnutí herní praxe klukům, kteří se snaží zlepšovat (mají docházku), ale na krajskou úrověň jim zatím ještě kousek schází. V oblasti individuálních dovedností udělali někteří díky skvělému přístupu velké pokroky, jiní naopak stagnovali a nebylo vidět potřebné nasazení.

Turnaj Nelahozeves

Poslední akci sezóny 23/24 byl turnaj v Nelahozevsi, který jsme po 5 vítezstvích ovládli. V nominaci bylo 15 hráčů s nejvyšší docházkou za celou sezónu. Největší zásluhu má na vítězství Fanda, který pokaždé vyhrál los, a tak jsme vždy hráli z kopce :D

Co dál?

Ročník 2011 postupuje do U15, děkuju jim za krásné společné 3 roky, navíc zakončené zlatou tečkou. Sochy a Luky jdou do letní přípravy s Bolkou, Tim míří vyzkoušet si divizi do Neratovic - tak asi známka, že to děláme dobře :)

My se můžeme těšit na novou výzvu v podobě Krajského přeboru. V U13 se spojí na početně silné ročníky 2012 a 2013, tak se těším na to, jak se nám povede!

P. S.: Video z oslav titulu ZDE