292_20241001_103302.jpg

U10: Neratovice, Kralupy a Velvary

Po neúspěšné neděli s dvěma gólovými příděly přišlo dramatické a vyrovnané pondělní utkání se šťastným koncem.

FK Pšovka A - Fotbal Neratovice-Byškovice B 7:28
Sestava: Černý, Krejča, Kunta, Saibt, Šišaj, Thun, Tischer, Wsol
Branky: Saibt 4x, Černý 1x, Šišaj 1x, Thun 1x

Přibližně v těchto sestavách se oba týmy utkaly na našem hřišti před necelým půlrokem ještě jako mladší přípravky a lze říct, že oba zápasy byly jako přes kopírák. V úvodu jsme ještě jakž takž stíhali s dobře hrajícími hosty držet krok, ale zcela jsme pak odpadli ve třetí čtvrtině, v níž jsme dostali asi 12 gólů. Pro závěrečnou část se nám částečně povedlo kluky vyhecovat k vyššímu nasazení a po delší dobu jsme neinkasovali (ale ani neskórovali). V samotném závěru ale bojovnost opadla a soupeř ještě několik branek přidal.

Mezi pozitiva lze řadit výkon Adama, celý zápas oddřel na postu střeďáka, který mu, zdá se, velmi sedí. Rovněž nasazení v poslední čtvrtině a touha bojovat, byť se to neudrželo až do konce, zaslouží pochvalu pro všechny.

FK Pšovka A - FK Kralupy 1901 11:10
Sestava: Běhounek, Černý, Kalabus, Kunta, Šišaj, Thun, Váňa, Wsol
Branky: Černý 3x, Váňa 3x, Běhounek 1x, Kalabus 1x, Kunta 1x, Thun 1x, vlastní 1x

Zápas s Kralupy byl o něčem jiném, než den předtím proti Neratovicím. Určitě k tomu přispělo zařazení třech našich postaršených 2015tek do sestavy, měli lví podíl na tom, že jsme proti tomuto těžkému soupeři uspěli zejména v obraně. Utkání bylo velmi vyrovnané, na obou stranách bojovné a fyzicky náročné. Někteří kluci z Kralup byli vyšší a urostlejší než naši borci, a tak jsme se museli snažit na maximum, abychom uspěli. Zejména Tom předvedl skvělý atletický výkon s častými sprinty nahoru - dolů.

Vedle Toma byl našim tahounem tradičně i Fanda, který si schoval nejdůležitější trefu do závěru zápasu - slalom přes dva hráče a uklizení balónu k tyči mimo dosah dobře chytajícího gólmana soupeře. Hosté sice okamžitě kontrovali chytrým nákopem z vlastní půlky ihned po rozehrávce, čímž nás dokonale zaskočili - balón přeletěl Toníka, který nic netušíc stál trochu před bránou a ne na brankové čáře. Poslední slovo ale patřilo nám a po akci, do které se zapojilli snad všichni naši hráči v poli, skončil míč v soupeřově síti.

Za odvedený výkon zaslouží pochvalu všichni! O Tomovi a Fandovi už byla řeč, u Toníka je třeba zmínit dvě precizně zahrané standardky - milimetrový trestňák do šibenice na bližší tyč a pak místo riskantního pokusu překopnout míč přes zeď soupeře chytrá rozehrávka do strany na volného Adama, který zboku nekompromisně zavěsil. Mimo tři góly předvedl Áďa opět dobrý výkon ve středu hřiště. Výborně zahrál Elien, sklepával míče na spoluhráče a chodil do narážeček. Dobré momenty měli i Teo a Séba. Štěpa byl delší dobu mimo ze zdravotních důvodů, proti Nerátkám to ještě nebylo ono, ale v tomto zápase už jeho výkon měl patřičné parametry. Brzo snad bude zpět ve formě, v jaké byl na letním soustředění.

FK Pšovka C - TJ Slovan Velvary 5:26
Sestava: Buchta, Čermák, Karban, Masejtek, Mráz, Novotný, Pexa, Saibt, Vlach
Branky: Buchta 2x, Masejtek 2x, Pexa 1x

Kombinovaný tým U10 a U11 tentokrát vůbec nestačil na soupeře z Velvar, naši kluci z U10 nestíhali hlavně rychlostně a celkově to nebyl dobrý výkon. Výsledkem je vysoká prohra. Doufejme, že až se doléčí všichni naši nemocní hráči, tak se nám podaří poskládat do dalších zápasů tým C tak, aby předváděl se soupeři vyrovnanější výkony.