Související zápas

so 5. 10. 2024 11:00 @ Postřížín, OP starší přípravka sk. A, 5. kolo
293_20241006_092740.jpg

U10: Postřižín

V pouhých šesti hráčích jsme bojovali až do konce o příznivý výsledek.

SK Postřižín - FK Pšovka Mělník 17:9
Sestava: Černý, Kunta, Němec, Šišaj, Thun, Wsol
Branky: Thun 4x, Černý 2x, Kunta 1x, Němec 1x, Šišaj 1x

Na tento zápas jsme přicestovali původně se sedmi hráči, ale už při rozcvičení se Kubovi ozvalo zranění třísla, takže jsme nastoupili v šesti, bez možnosti střídat. Situace s marodkou stále není dobrá, museli jsme si zase pomoci dvěma klukama z U11 (byť nakonec nastoupil jen jeden)... S nástupem podzimu a horšícím se počasím mám však obavu, že se z tohoto stavu jen tak nevyhrabeme.

Hráči soupeře byli větší a urostlejší, měli samozřejmě možnost střídat, a tak bylo utkání od začátku o tom, jak dlouho naši kluci vydrží běhat a hrát v plném nasazení. Po první čtvrtině jsme ještě vedli, v poločase už o tři branky prohrávali a v druhé části se skóre na straně domácích dále navyšovalo. Naši kluci bojovali srdnatě, hráči soupeře až na jednu, dvě výjimky nebyli moc fotbaloví, a tak se nám dařilo nepustit je do nějakého gólového trháku. Až v samotném závěru došly síly a kluci soupeři umožnili vstřelit 4 branky v rychlém sledu. V závěrečných minutách jsme už jen bránili, na útočení nezbývalo sil.

Za odvedený výkon bych chtěl všem klukům poděkovat. Není snadné odehrát 80 minut bez možnosti střídat. Zvlášť bych vyzvedl výkon Adama na pozici střeďáka, který po celý zápas stíhal oběhat střed a jezdit nahoru - dolů. Rozhodně nejlepší běžecký výkon a nejvyšší počet svedených soubojů. Po stranách makali Štěpa a Teo, rovněž oni zaslouží absolutorium. Kluci v útoku se taky snažili, i když na ně bylo potřeba mluvit a nabádat je k zapojování se do defenzivy. Klasické útočné činnosti si až tolik neužili, byť se Séba blýskl čtyřmi góly, což zaslouží pochvalu. V bráně se snažil Éla, téměř nekazil a i jeho výkon je třeba vyzdvihnout.

Z utkání si bereme to pozitivní - kluci si vyzkoušeli pro ně novou situaci, kdy se nemůžou schovat za výkony jiných, musí všichni do jednoho makat po celý zápas, protože je není za koho vystřídat. Každý musel přispět k týmovému výkonu maximální měrou, a to se myslím povedlo. Prokázali silný morál a nemusí se bát dalších těžkých zápasů, které přijdou.