282_20240610_151010.jpg

U9: Poslední dvě kola jarních mistráků

Jarní část sezóny 2023/24 máme za sebou. Předposlední kolo vyšlo slušně, v posledním to bylo spíše trápení...

10. kolo OP

Fotbal Neratovice-Byškovice A - FK Pšovka A 14:22
Sestava: Běhounek, Černý, Husák O., Kalabus, Kunta, Šišaj, Váňa
Branky: Kalabus 8x, Váňa 4x, Běhounek 3x, Černý 2x, Kunta 2x, Šišaj 2x, vlastní 1x

Proti Áčku Neratovic jsme nasadili silnou sestavu a protože domácí mají také silný tým, byl k vidění na úroveň okresního přeboru opravdu pěkný fotbal. Naši kluci měli vývoj utkání víceméně celou dobu pod kontrolou a nerozhodilo je ani zhruba desetiminutové přerušení z důvodu přeháňky. O přínosu Fandy a Tondy se není třeba rozepisovat, oba potvrzovali svou vysokou kvalitu. Výborný zápas odehrál Tom, který jak svou obrannou hrou, tak bezchybným zakládáním deptal hráče soupeře. Do kombinace s Tondou se skvěle zapojoval Štěpa, Teo předvedl pár hezkých náběhů a bezchybných převzetí míče a v brance slušně zahrál Ondra, který se nebál odvážných rozehrávek.

F. Husák

Fotbal Neratovice-Byškovice B - FK Pšovka B 11:8
Sestava: Borovička, Čermák, Hrdlička, Husák M., Kubišta, Pexa, Thun, Wsol
Branky: Husák M. 3x, Thun 2x, Wsol 2x, Hrdlička 1x

Čekal nás těžký soupeř, ale přijeli jsme v celkem silné sestavě s pár posilami z Áčka. Zápas pro nás začal velmi dobře a v první patnáctiminutovce jsme se ujali dvoubrankového vedení. Soupeř však ještě do pauzy otočil na 3:2. Druhá část byla opět vyrovnaná, dokázali jsme srovnat, pak se zase prosadil soupeř, a tak bylo v polovině zápasu skóre 5:3 v náš neprospěch. I zbylé části byly vyrovnané, soupeř byl o něco fotbalovější a dokázal proměňovat šance. My jsme bohužel své šance buď úplně zahodili, nebo zakončili nepřesně. Zápas skončil 11:8 pro domácí, ale kluky jsem za výkon pochválil. Byla tam bojovnost a některé akce byly fotbalové. Soupeři jsme se dokázali celý zápas vyrovnat a úroveň byla na tuto soutěž nadstandardní.

M. Kubišta

Dohrávka odloženého 1. kola OP

TJ Záryby - FK Pšovka A 13:8
Sestava: Borovička, Černý, Husák M., Šišaj, Thun, Veltruský, Wsol
Branky: Husák M. 3x, Thun 2x, Borovička 1x, Černý 1x, Wsol 1x

V tomto utkání předvedli kluci spoustu chyb, a tak i přes bojovný výkon a nasazení skončilo naší prohrou. Vázla především rozehrávka od brankáře, kdy chyběla nabídka, náběh do volného prostoru, snaha odpoutat se od dostupujícího hráče soupeře. Dostali jsme laciné góly ať už po zpackané rozehrávce nebo chybě gólmana. Dopředu to bylo kostrbaté a brzdilo nás pomalé myšlení a rychlost kombinace. Jediným pozitivem tedy zůstává snaha bojovat až do konce a nevzdávat se.

F. Husák

AFK Eletis Lužec - FK Pšovka B 14:5
Sestava: Čermák, Hruška, Kubišta, Mráz, Pexa, Yuryshynets
Branky: Kubišta 3x, Čermák 1x, Yuryshynets 1x

Tento zápas možná trochu ovlivnilo počasí, bylo opravdu velké teplo a měli jsme jen jednoho hráče na střídání. Soupeř proti nám nasazoval kompletní dvě čtveřice a nám v druhé polovině zápasu docházely síly. Z naší strany se jednalo o nepovedené utkání, soupeř nás trestal nejčastěji po špatné rozehrávce. My jsme někdy moc zbrkle a nepřesně zakončovali a nedokázali jsme se zkrátka gólově prosazovat. Po třetí čtvrtině bylo skóre 8:3, takže s výsledkem ještě šlo něco udělat. V poslední části jsme však už nenašli síly a skóre se tak zastavilo na 14:5 pro domácí. První polovinu zápasu odchytal Tonda, který pak ve zbytku zápasu v útoku stihl dát hattrick, a byl tak naším nejlepším střelcem. Po jednom gólu dali spolehlivě hrající Ondra a Vaska. Poslední zápas se nám tedy herně ani výsledkově nevydařil, ale takový je fotbal.

M. Kubišta