288_20240908_195135.jpg

U13: vstup do krajského přeboru

Mladší žáci mají za sebou v nové sezóně 5 zápasů. Jak se nám vedlo?

V nové sezóně nás čeká pořádná výzva - na Pšovku se vrací středočeský krajský přebor, tedy TOP 16 týmů v kraji, mezi kterými je umění zavadit o slabšího soupeře. Z prvních 4 zápasů máme 1 výhru a tušíme, že nás nečeká nic jednoduchého.  Béčko má za sebou první kolo, ve kterém připsalo výhru proti Vysoké. Vyhlížíme konec tropických teplot, které fotbalu neprospívají :)

TJ Viktoria Vestec - FK Pšovka 9:3 (6:1)

Sestava: Kupčo, Olšiak - Dau, Prejzek, Moudřík (C), Pecka, Jakeš, Kuzmyk, Navrátil, Šmucr, Vrabec, Tichota, Kostecký.
Branky: Kuzmyk, Dau, Prejzek

Ostrý start po třech trénincích a bez přáteláku. Soupeř nás přehrál hlavně pohybem, v obraně jsme se moc nechytali a šancí měl soupeř opravdu hodně. Na začátku druhé půle jsme měli dostatek šancí na zdramatizování utkání, ale nepovedlo se nám proměnit. Pochvalu za zápas si vysloužit Tonda Prejzek.

FK Brandýs-Boleslav - FK Pšovka 4:6 (2:0)

Sestava: Kupčo - Jakeš, Pecka (C), Vrabec, Dau, Běhounek, Kuzmyk, Vašek, Prejzek, Šín, Navrátil, Král.
Branky: 2x Vašek, 2x Prejzek, Král, vlastní.

Solidní utkání, ve kterém na nás domácí vlítli a první poločas i zmáčkli. Postupně jsme se dokázali více a více dostávat do hry, což vyvrcholilo ve druhé půli, kdy jsme vstřelili 6 branek. Na konci hráli kluci velmi obětavě a už soupeři nedovolili vrátit se do zápasu.

FK Pšovka - FK Bohemia Poděbrady 2:4 (0:1)

Sestava: Kupčo - Jakeš, Pecka (C), Vrabec, Dau, Kuzmyk, Vašek, Prejzek, Navrátil, Král, Vetruský, Saibic.
Branky: Kuzmyk, Navrátil.

Tohle byl vcelku povedený zápas z naší strany, i po shlédnutí videa. Bohužel ve druhé půli jsme naši převahu nedokázali vyjádřit gólově, protože jsme útočili moc středem a málo po stranách. Soupeř nás za naši slabou produktivitu potrestal z brejků. Pochvalu za zápas si vysloužit Dáda Navrátil.

SK Spartak Příbram - FK Pšovka 5:0 (2:0)

Sestava: Navrátil - Jakeš, Dau (C), Vrabec, Kuzmyk, Běhounek, Šmucr, Král, Šín, Srba, Hřebec, Prejzek.
Branka: nikdo :(

K utkání v Příbrami jsme odcestovali kvůli nemoci obou kluků bez golmana, nicméně Dáda se této role statečně ujmul a rozhodně nepropadl (zvlášť v chytání, v rozehrávkách určitě rezervy byly).  První poločas se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, a dokonce jsme měli i pět tutovek, které zůstaly nevyužity, Bohužel na začátku druhé půle jsme dostali v rozmezí jedné minuty dva góly a bylo po nás, nenašli jsme síly mentální ani fyzické na další boj a zbytkem zápasu jsme se protrápili - naše obranné postavení nebylo vůbec kompaktní a rozehrávky chaotické a se spoustou ztrát. Celkově se klukům ukázalo, že na této úrovni se bez dravosti a schopnosti dostat se do souboje hraje těžko. Pochvalu za individuální výkon si zaslouží Tony, Sam a Karlos.

FK Pšovka "B" - FK Vysoká 8:3 (4:2)

Sestava: Kupčo - Hřebec Marek (C), Hřebec Mirek, Melnyk, Navrátil, Opočenský, Postl, Rodr, Saibic, Štěpán, Tichota, Veltruský.
Branky: 7x Hřebec Marek, Veltruský.

Zápas solidní okresní úrovně, kluci mě ze začátku překvapili rychlou kombinací. Problém byl vepředu, kde by problém dostat se přes urostlého stopera, ale o to se v tomto zápase postaral "vypůjčený" Mára Hřebec, který zakončoval naše akce. Postupně se nám dařilo získávat jistota v rozehrávkách - pochvalu si za to vysloužili Ondra Kupčo, Dáda a Jiřina.