FK Pšovka Mělník

U10+U11: FK Mělník

Na úvod podzimní sezóny okresního přeboru se oba naše týmy utkaly se sousedy z EMĚ.

FK Mělník 1909 A - FK Pšovka A 6:7
Sestava: Běhounek, Haidinger, Husák M., Husák O., Kalabus, Saibt, Tischer, Wsol, Zelený
Branky: Zelený 3x, Haidinger 2x, Saibt 1x, Wsol 1x

První mistrák OP skupiny A se odehrál na malé umělce EMĚ v areálu na Polabí. Hřiště je to krátké a úzké, takže svědčí především hodně soubojovému fotbalu... což jsme měli možnost vyzkoušet si na vlastní kůži. Domácí hráli s maximální koncetrací, důrazně a zodpovědně, motivovaní do posledního okamžiku výsledkově v zápase uspět. Pro nás tedy nic lehkého. Ve vývoji skóre jsme měli téměř po celé utkání mírně navrch, jen pár minut před koncem se soupeři podařilo vyrovnat. Nakonec jsme však přidali ještě jednu branku a výsledkem byla naše nejtěsnější výhra.

Zápas to byl velmi vyrovnaný. Naši kluci byli dle mého názoru o něco šikovnější v útočné fázi, domácí to však dorovnávali bojovností a touhou utkání vyhrát. Z našich výkonů je na místě vyzdvihnout obě posily z Tišic, Víťu a Kryštofa, kteří byli velice platní a dobře si plnili své role. Obstojně zahráli Toník s Tomem a ani ostatní kluci se neztratili. Nejlepším na place byl však dle mého názoru vlasatý střeďák domácích (Štěpán?), který po celou dobu předváděl přesně to, co si trenér přeje od záložníka. Příkladně si sbíhal pro míče, rozdával je do stran, nabízel se spoluhráčům do narážečky a k tomu si skvěle plnil defenzivní úkoly. Doufám, že se naši kluci nechají jeho výkonem v některém z dalších zápasů inspirovat :-)

FK Mělník 1909 B - FK Pšovka C 9:9
Sestava: Čechura, Jahoda, Krejča, Němec, Pexa, Novotný, Vlach, Wsol
Branky: Němec 4x, Čechura 2x, Krejča 1x, Vlach 1x, Wsol 1x

Rovněž naše Céčko zahájilo podzimní sezónu OP skupiny C zápasem u sousedů na EMĚ. Kombinovaný tým U11 a U10 se zkraje utkání ujal vedení a postupně navyšoval rozdíl ve skóre. Poločasový stav 2:7 celkem odpovídal tomu, jak se oba týmy doposud herně prezentovaly. V druhé polovině zápasu však našim klukům nějak došly síly a nadšeně hrající soupeř začal dotahovat. V závěrečné čtvrtině se mu podařilo vyrovnat, naši kluci kontrovali a odskočili o gól, ale poslední slovo patřilo domácím. Dramatický zápas tak skončil remízou.

Na naší straně bylo k vidění několik pěkných gólových akcí včetně dobře provedených přímých kopů v podání Vaška a Šímy. Druhý jmenovaný dokonce vymetl střelou přes zeď šibenici domácí branky. Na první mistrák to byl od celého týmu velmi slušný výkon!