248_20240210_121932.jpg

MINI: První zápas pro ročník 2018

Jako každý rok touto dobou, i letos získávají se začátkem roku první zápasové zkušenosti děti z naší miniškoličky...

...a jako každoročně, i letos to byla čistá radost. :) Podařilo se nám zorganizovat miniturnájek proti dětem z Neratovic, na každé straně nakonec nastoupilo celkem 11 dětí rozdělených do 3 týmů. Nás reprezentovali tito hráči:

Tým 1 (trenér Tomáš): Viazanicová, Gorbunov, Coufal, Kalabus.

Tým 2 (trenér Karel): Naimann, Fiala, Hašourek.

Tým 3 (trenér Míša): Cincibus, Černý, Vališ, Novák.

Týmy jsme nerozhodili náhodně - do 1. týmu jsme dali děti, které trénují se starší kategorií U7, 2. tým obsadily děti z miniškoličky, které jsme vyhodnotili jako "nejdravější", ve 3. týmu byly děti, které už také zápas zvládnou a mají i dobré dovednosti s míčem... musí se ale ještě dostat do větší rychlosti a neústupnosti, aby mohly střílet více gólů.

Celkově patří velká pochvala VŠEM dětem z Mělníka i z Neratovic. Bez ohledu na to, kolik kdo vstřelil gólů, všichni se snažili na maximum svých možností a všichni skvěle překonali strach, který někdy první zápasy provází. :)

Věřím, že tento zápas bude pro kluky motivací do dalších fotbalových tréninků... a jsem si jistý, že se v dalších utkáních budeme všichni rychle zlepšovat v těch činnostech, které jsou pro nás v tomto věku důležité. Které to jsou?

1) Snaž se soupeři vždy vzít míč.

2) Když máš míč ty, zkus s ním dokličkovat k brance a tam dát gól.

3) Všechno dělej nejrychleji, jak umíš. Šneci do fotbalu nepatří.